Fogadnak más felekezetű gyermekeket is?
- Igen, felekezettől függetlenül fogadunk jelentkezőket. Járnak óvodánkba evangélikus, katolikus gyerekek és vannak olyanok is, akiket még nem kereszteltek meg. Nyitottak vagyunk azok felé és várunk mindenkit, akik elfogadják a hagyományos, konzervatív, keresztény értékeket!
Van az óvodának felvételi körzete?
- Nem, nincsen felvételi körzetünk. Fogadunk más kerületből és vidékről bejáró gyerekeket is.
Csak kiscsoportosok jelentkezhetnek?
- Nem, nagyobb csoportjainkban is vannak szabad férőhelyek.
Miért kell fizetni az óvodában?
- Az óvodai étkezésért kell fizetni térítési (étkezési) díjat, mely alól a törvényi előírásoknak megfelelően mentesülnek az arra jogosultak. (pl. nagycsaládosok)
- Ezen felül, kizárólag a külső szolgáltatók foglalkozásain részt vevőknek kell fizetni (néptánc, ovi-foci, szenzomotoros szemléletű fejlesztés, drámapedagógia) közvetlenül a szolgáltatóknak.
Van-e logopédiai foglalkozás?
- Igen, sok éve állandó logopédust biztosít az Újbudai Logopédiai és Pedagógiai Szakszolgálat. Rendszeres szűrést végez a logopédus, felülvizsgál és heti két délelőtt foglalkozik az ellátásra szoruló gyermekekkel.
Tiszta vagy vegyes korcsoportúak a csoportok?
- Megpróbálunk viszonylag homogén korcsoportú gyermekeket egy óvodai csoportba felvenni, így jellemzően mindig van egy kis, egy középső és egy nagy csoportunk, és évek óta kialakult gyakorlata van annak, hogy a 4. évre itt maradó ovisok mellé kerülnek a legkisebbek.
Tiszta vagy vegyes korcsoportúak a csoportok?
- Igen, amennyiben nem tiszta korosztályos egy csoport, ott mindig megvalósul a differenciálás a foglalkozások keretein belül is, és egyéb mikrocsoportos tevékenységek és egyéni fejlesztések segítségével igyekszünk mindenkinek biztosítani az egyéni fejlődést is.
Hogyan segítik az iskolába átlépést?
- Azoknak a gyerekeknek, akik a következő év szeptember 1-én megkezdik az iskolát, az iskolaérettségi felmérést követően a szülőkkel fogadóóra keretein belül az óvónénik átbeszélik az eredményeket és a szükséges teendőket. Ezt követően az óvónők célzott feladatokkal, feladatlapokkal, egyénileg és csoportosan is segítik a gyerekeket, korosztályuknak megfelelő, játékos módon. Az óvodában működő “külsős” fejlesztőkkel szoros kommunikációban és együttműködésben igyekszenek – a gyermek igényeit és szükségleteit szem előtt tartva – mindenkit felkészíteni az iskolára.
Kik segítik az óvónők munkáját?
- Minden csoportban igyekszünk az óvodapedagógusokkal szorosan együttműködő pedagógiai asszisztensekkel segíteni az ovisok mindennapjait, a csoportoknak pedig állandó dajkájuk van. Ezen kívül az óvodánkba járó szakmai szolgáltatókkal is folyamatos az együttműködés és óvodapszichológus is támogatja az óvónők munkáját.
Vannak-e kötelező programok a szülőknek?
- Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy az óvodánkba járó gyermekek szülei is részesülhessenek azokból az értékes programokból, melyeket a gyerekekkel közösen készítünk elő. A Fenntartó Gyülekezettel való szoros együttműködés keretein belül tanévnyitó és tanévzáró ünnepi istentiszteletre várjuk a családokat és a templomi karácsonyi ünnepi alkalom is lehetőség erre.
Miben nyilvánul meg, hogy az óvoda református?
- Számos módon:) A mindennapi életünk szerves része a keresztény értékrenden alapuló nevelés. A megszokott óvodai foglalkozásokon kívül heti rendszerességgel tartanak az óvónők hitéleti nevelés keretein belül bibliatörténeti foglalkozást, az imádságok, és az énekek is ezt mélyítik el. Óvodánkban mindenki Áldás, békesség! református köszöntéssel fordul a gyermekek és a felnőttek felé.