Szülői imaközösség
Óvodánkban a kezdetektől működik a szülői imaközösség, melynek tagjai minden hónapban egy alkalommal egy órát töltenek együtt az Ige fényében és a közös imádság elmélyült perceiben. Vannak akik egy-egy alkalommal tudnak jönni és természetesen vannak hűségesen és rendszeresen járó édesanyák, édesapák, nagyszülők, és egykori szülők is visszatértek már közénk. Az alkalmakon énekeket is tanítunk és a szüntelen hálaadás mellett különösen előtérbe helyezzük óvodánk és családjaink aktuális imaszándékait.
Az imaközösségi csoport igazi támasz a mindennapi szellemi-lelki küzdelmeinkben.
Szülők iskolája
Minden évben két-három alkalommal megpróbáljuk megszervezni ezt a programot, melynek keretein belül gyermeknevelési és a családok életével kapcsolatos kérdésekben igyekszünk segítséget nyújtani az érdeklődők számára.
A kezdeti időszakra az előadások voltak jellemzőek, így például a nagy sikerű 2014-es dr. Uzsalyné Pécsi Rita: Apának lenni nehéz? címmel vagy az érzelmi intelligenciáról tartott előadásai.
Az elmúlt években egy újabb formáját választották eme segítő szolgálatunknak: interaktív beszélgetős, együtt gondolkodós. inkább kis csoportos jelenléttel zajló alkalmak voltak az Árendt Anna óvodapsztichológus vezetésével megvalósult alkalmak. Egy-egy konkrét, jelen korunkra oly jellemző problémát körüljárva igyekeztünk megoldásokat keresni a konkrét helyzetekre. Témáink voltak már: A szorongás – nemcsak a gyermekekben, A “harcias gyermekeink”, Hogyan kezeljük a hisztit?, Óvodából – iskolába…
A kapcsolattartás
A gyermeknek elsősorban a szüleitől kell kapnia a szeretetet, a megértést és a nevelést, melyre szüksége van. A Biblia mikor nevelésről szól, mindig a családot helyezi előtérbe. A keresztyén pedagógustól ez fokozott alázatot kíván, a gyermekek életében nem mi vagyunk a legfontosabb személy, hanem a szülő.
Feladatunk, a család és az óvoda szoros együttműködésének megszervezése, a családok segítése a gyermek keresztyén lelkiségben való neveléséhez. Ezt nagy türelemmel, megértéssel és szeretettel kell tennünk. A gyermek fejlődéséért kölcsönös a felelősség, az együttműködésnek a célja mindig a gyermek optimális fejlesztése. Figyelembe vesszük a családok sajátosságait, szokásait, az együttműködés során érvényesítjük az intervenciós gyakorlatot, azaz a segítségnyújtás családhoz illesztett megoldásait. A kapcsolattartás formáit és módszereit hozzáillesztjük a feladatokhoz és a szükségletekhez. A kapcsolatok kialakításában és fenntartásában törekszünk a nyitottságra és a kezdeményezésre!
Az együttműködés és a kapcsolattartás további formái:
- felkészítjük a szülőket az óvodai életre, beszoktatási programunknak megfelelően az első 5 napban bejönnek, és gyermekeikkel együtt megismerik a csoport alapvető szokásait és szabályrendszerét,
- meghívjuk a szülőket egyházi ünnepségeinken való részvételre, egyházi alkalmakra,
- a családokat meglátogatjuk az otthonaikban,
- fogadóórát tartunk igény szerint, előre egyeztetett időpontban,
- évente egy alkalommal nyílt napon betekintést nyerhetnek mindennapjainkba az óvodába járó gyermekek szülei,
- igény szerint személyes beszélgetést kérhetnek a szülők
- az óvónők emailes kapcsolattartás keretein belül igyekeznek naprakész tájékoztatást adni a csoportok életéről, aktuális kérdésekről, a programokról és az aktuális eseményekről.
Fenntartó által szervezett lelkigondozói beszélgetések, házassággondozó alkalmak, nyári táborok
Feltöltés alatt
Keresztelés
Feltöltés alatt